Варіанти цементно-піщаної черепиці, її виготовлення і властивості

Цементно-піщана черепиця BraasСеред типів покриттів, які широко застосовуються в приватному домобудівництві, максимально наблизитися до натуральної черепиці змогла тільки цементна. Остання створюється на основі екологічно чистої сировини, відрізняється довговічністю, міцністю, надійністю.

Виготовлення цементної черепиці

Цементно-піщані черепички виготовляють з трьох компонентів:
 • цемент, який отримують шляхом випалу вапняку;
 • попередньо промитий пісок;
 • окис заліза (її пігменти виконують функцію барвника).
Процес виробництва включає кілька стадій. Спочатку всі компоненти змішуються в певних пропорціях між собою, а потім і з водою. Отриманій масі надають необхідну форму і поділяють на окремі частини. Потім їх поміщають в спеціальну сушильну камеру, де відбувається затвердіння при температурі + 60° С. Процедура займає близько 12-ти годин. Взятий з камери матеріал повністю готовий до застосування.
Кожен з елементів (пігменти окису заліза, цемент і пісок) має натуральне походження та високу якість – властивості, які передаються кінцевого продукту. Екологічність і чудові експлуатаційні властивості дозволяють цементній черепиці бути конкурентною з іншими рішеннями для облаштування покрівель, в тому числі і з керамічними черепицями.

Експлуатаційні властивості цементної черепиці

Важливими характеристиками матеріалу є:
 • стійкість до підвищених навантажень (вітровим, сніговим);
 • здатність без наслідків переносити температурні перепади в діапазоні -60 … + 120° С;
 • тривалий термін експлуатації (досягає 100 і більше років);
 • низька теплопровідність;
 • з часом не тільки не втрачає своїх властивостей, але й, навпаки, стає тільки міцніше;
 • хороші звукоізоляційні властивості.
З вищесказаного списку, очевидно, що цементно-піщана черепиця практично ні в чому не поступається керамічній. Ідеальний варіант її застосування – мансардний дах.

Строк служби

Всі компоненти в натуральній черепиці підібрані з розрахунком вдалої взаємодії між собою, тому термін її служби становить понад 50 років. Елементи, створені без порушення технології і правильно монтовані на поверхні покрівлі, прослужать до 100 років. Виробники ж надають на свою продукцію гарантію на 30 років.
Для максимально тривалої експлуатації важливо дотримуватися деяких умов укладання черепиці:
 • оптимальний кут нахилу даху становить від 23 до 66°;
 • обов’язково стелиться гідроізоляційна плівка і кріпиться рештування з кроком 31-34,5 см;
 • витримується нахлест елементів від 7,5 до 10,8 см на всьому протязі покрівлі.

Цементно-піщана черепиця

Дотримання правил монтажу забезпечує надійну основу під натуральною черепицею та сприяє її стійкості до кліматичних і механічних впливів.

Стійкість до зовнішніх впливів

Цементно-піщана черепиця стійка до кліматичних впливів. Покриття з таких елементів практично не вицвітає під ультрафіолетовими променями, добре переносить сильні дощі та снігопади.
Матеріал легко витримує такі дії, як:
 • часті опади у вигляді дощу і снігу;
 • механічні навантаження: шар сніжної шапки або ремонтні роботи на покрівлі;
 • вплив граду, сильного вітру.
Черепиця з цементно-піщаної суміші має високий рівень міцності, тому дрібні ремонтні роботи можна проводити прямо на ній без ризику пошкодження. Але варто уникати різких ударів і дії гострих предметів на черепицю.

Цементно-піщана черепиця

Морозостійкість та пожежебезпечність

Вартість цементно-піщаної черепиці нижче, ніж керамічної. Причому характеристики обох практично не відрізняються ні по вологоутримуванні, ні по морозостійкості. Вони легко переносять різкі перепади температури в межах 10 градусів і зберігають свою форму до -45° C.
Цементно-піщана черепиця
Цей матеріал оптимальний для використання в тих регіонах, де взимку температура повітря не опускається нижче 30-35° C. Це дозволяє забезпечити максимальну довговічність покриття даху і знизити ризик аварійних ситуацій, які можуть виникнути через суворість зими.
Компоненти, на основі яких виготовляється цементна черепиця, і верхній ізолюючий шар забезпечують 100%-у водонепроникність матеріалу. Крім того, він повністю пожежебезпечний, хімічно інертний, не потребує спеціального догляду.

Цементно-піщана черепиця Braas

Деякі характеристики цементно-піщаної черепиці практично не відрізняються від аналогічних параметрів керамічної – водонепроникність, здатність протистояти підвищеним навантаженням, тривалий термін експлуатації. А за деякими властивостями перша навіть перевершує другу. Наприклад, морозостійкість і міцність у неї вищі.

Розміри і форма черепиці

Цементно-піщана черепиця виготовляється різних форм і розмірів: кожен вид має певне призначення і монтується в різних місцях даху. Тому вся черепиця ділиться на основні та додаткові елементи: основними затьмарюється поверхню даху, а добірними закриваються стики.
Випускаються такі види натуральної черепиці:
 • рядна (звичайна) – для укладання на рівній поверхні схилів, де матеріал легко розподіляється у вигляді прямих рядів. Має хвилясту форму, а в комплексі створює гарне покриття;

Цементно-піщана черепиця

 • бокова (фронтонна) – зігнутої Г-подібної форми, монтується по краю фронтону даху. Лівосторонні елементи ставляться на лівий торець покрівлі, правосторонні – на правий, а універсальні – по всьому торця;

Цементно-піщана черепиця

 • половинчата – для тих ділянок, де рядні елементи підрізані під кутом, але є можливість додати невеликі деталі. Це дозволяє не витрачати повноцінну рядову черепицю, розрізаючи її на частини. Зазвичай половинчата черепиця випускається розміром 420х180 мм;

Цементно-піщана черепиця

 • прохідна – для установки додаткових труб на даху;

Цементно-піщана черепиця

 • підножечна – для фіксації решіток, які дозволяють безпечно пересуватися для обслуговування покрівлі. Їх розташування визначається заздалегідь;

Цементно-піщана черепиця

 • вентиляційна – для циркуляції повітря в зоні розжолобків, на коньку або в області карниза;

Цементно-піщана черепиця

 • опорна – для місць установки снігозатримувальних драбинок. Має більшу міцність, ніж рядна: дозволяє надійно зафіксувати драбинки і уникнути різкого сходу криги;
 • конькова (початкова та кінцева), торцева – для закривання всіх стиків і завершення загальної картини покрівельного покриття.
Найбільш поширена черепиця стандартних розмірів – 420х330 мм. Середня витрата таких деталей становить 10 штук на 1 м².
Існує і черепиця з розмірами 410х240 мм: її потрібно 15 штук на 1 м 2 . Але такими параметрами володіє рядна черепиця, а сполучні добірні деталі підбираються залежно від габаритів конструкції.

Вага цементно-піщаної черепиці

Черепиця з цементно-піщаної суміші являє собою матеріал, схожий на дрібнофракційний бетон, але володіє більш високими характеристиками. При цьому вага елементів для покрівлі становить від 45 до 50 кг / 1 м² .
Цементно-піщана черепиця
Знаючи середню вагу черепиці та площа даху, легко визначити масу покриття.
Для обчислення загальної ваги покрівлі до показника черепиці варто додати величину маси кроквяної системи, гідроізоляційний матеріал, утеплювача і обрешітки. Все це належить витримати фундаменту і несучих стін.

Переваги й недоліки

Черепиця з цементно-піщаної суміші використовується для облаштування покрівель всього близько 160 років. Але вже змогла завоювати популярність завдяки ряду переваг:
 • зовні схожа на керамічну, виготовляється в різній колірній гамі;
 • екологічна, не піддається гниттю і деформації, стійка до різних природних впливів (окрім дуже великого граду);
 • при монтажі залишає мінімальну кількість відходів (близько 5%);
 • має високу звуко і термоізоляцією, а також вентилюючими властивостями;
 • зручна в експлуатації і ремонті;
 • прийнятна за вартістю, довговічна при якісній укладанні.

Цементно-піщана черепиця

Однак цей матеріал не позбавлений і недоліків, які необхідно враховувати:
 • велика вага – підходить тільки для надійної сталої будівлі, вимагає застосування техніки для перевезення і підйому на дах;
 • мала різноманітність форм основних елементів;
 • слабка міцність до механічних впливів – вимагає акуратності при транспортуванні, укладанні і в процесі експлуатації. Розбиті елементи необхідно відразу замінювати на нові, щоб уберегти будинок від протікань;
 • дрібноштучний матеріал – займає багато часу на монтаж;
 • шорсткість поверхні – затримує сходження снігу, тому важливо заздалегідь посилити кроквяну систему даху.
Якщо ще згадати про більш привабливу ціну, то стає зрозумілим, чому цементно-піщана черепиця користується не меншою популярністю, ніж натуральна (керамічна). Доступна ціна – одна з головних причин, по якій альтернативні покрівельні покриття не здатні конкурувати із цементною черепицею.

Правила монтажу черепичної покриття

Під час монтажу важливо враховувати особливості кожного виду черепичної плитки і дотримуватися технології кріплення. Цементно-піщана черепиця складається з наступних елементів:
 • основний замок – потрійний, подвійний або одиничний. Захищає покрівлю від задування і попадання снігу, збільшує міцність покриття;
 • бічні замки – зчіплюють черепицю між собою і запобігають протікання. Дозволяють зміщувати деталі відносно один одного до 8 см;
 • ребра зміцнення – для посилення плитки. Забезпечують міцність і стійкість кожної деталі до різних навантажень;
 • закруглені краї – дозволяють ефективно відводити опади;
 • нижні зачепи – фіксують черепицю на обрешітку, допомагають рівномірно розподіляти вагу.

Цементно-піщана черепиця

Кожна черепична плитка оснащена отворами для кріплення, що полегшує роботу з укладання.

Як зробити обрешітку під черепицю

Для обрешітки використовуються бруски хвойних порід деревини вологістю не більше 25%, що вбереже основу від деформації і гниття.
На кроквах, розташованих з кроком не більше 75 см, для монтажу обрешітки застосовуються бруски перетином 30 × 50 мм, на кроквах з кроком не більше 90 см – бруски 40 × 50 мм. Якщо ж крок крокв доходить до 110 см – бруски 50 × 50 або 40 × 60 мм. Ці показники універсальні.

Цементно-піщана черепиця

Крок обрешітки залежить від ухилу покрівлі.
Якщо дах має скати з нахилом до 22 °, то відстань між брусками робиться 312-320 м; при нахилі в 22-30 ° крок обрешітки витримується в межах 325-335 мм. Якщо ж кут ската більше 30 °, рештування ставиться з кроком 340-345 мм.
При спорудженні багатоскатних покрівель відстань між брусками обрешітки розраховується для кожної похилій поверхні окремо.

Основи монтажу

Перед початком будівництва на всі дерев’яні частини даху потрібно з розпилювача нанести антисептик, а на металеві – антикорозійне засіб. Після набивання обрешітки герметизується димова труба: на ній кріпиться стрічка з армуючою сіткою. Потім починається процес укладання черепиці:
 1. Перший ряд кладеться від нижнього правого кута. Плитки повинні нависати над краєм покрівлі не більше, ніж на 7 см. Черепиця кріпиться оцинкованими саморізами до рештування.
 2. Далі по краю торця даху монтується ряд у вертикальному напрямку. Перед укладанням наступної смуги натягується шнур між протилежними краями даху, щоб забезпечити горизонтальність укладання рядів.
 3. Дотримуючись розмітку і починаючи від закріплених торцевих деталей, формуються горизонтальні ряди.
 4. У складних кутах і розжолобку викладається покриття з попередньо підрізаних елементів.
 5. Останніми кріпляться конькові, з’єднувальні і інші додаткові деталі.

Цементно-піщана черепиця

Монтаж може проводитися по периметру ската або вертикально, але представлений метод найбільш простий і дозволяє отримати рівні ряди.

Експлуатація черепичної покрівлі

Збільшити термін служби цементно-піщаного покриття можна, якщо дотримуватись правил експлуатації:
 • вчасно замінювати пошкоджені елементи на нові, акуратно їх видаляючи;
 • зчищати сніг з даху спеціальним інструментом, не здатним пошкодити поверхню черепиці;
 • при виникненні протікання всередині будівлі важливо відразу виявляти причину і усувати її;
 • щорічно очищати від пилу і бруду вентиляційні зазори в плитці і коньку.

Цементно-піщана черепиця

Якщо в процесі експлуатації виникла проблема в певному місці покриття, то обов’язково потрібно провести огляд всієї покрівлі з виявленням причини. Тільки після цього можна замінювати пошкоджену плитку або проводити інші необхідні роботи.
В нашій Фотогалереї Ви можете переглянути роботи наших майстрів виконані з використанням цементно-піщаної черепиці.

Різноманітність естетичних рішень

Конфігурація, фактура і колірна гамма черепиці має безліч варіантів. Завдяки використанню якісних, натуральних компонентів, покриття не втрачає свій первісний блиск навіть після кількох десятків років експлуатації.
Колекції, на які покупцеві слід звернути особливу увагу:
«Франкфуртська». Універсальне покриття, яке однаково добре підходить для покрівлі власного приватного житлового будинку та виробничого або комерційної будівлі. Відрізняється доступною вартістю і простотою в монтажі. Дає можливість втілювати в життя архітектурні проекти практично будь-якої складності.
«Балтійська». Цікаві асиметричні форми в поєднанні з гладкою поверхнею припадуть до смакуЦементно-піщана черепиця Braas цінителям шарму і стилю. До того ж ця черепиця володіє кращими технічними показниками: висока міцність, водонепроникність і стійкість до забруднення.
«Кельтська». Кращий вибір для любителів класики і вишуканості: симетричні форми додадуть естетичний і гармонічний вид Вашого будинку. Підійде як для маленького даху, так і для того, щоб покрити більшу за площею покрівлю. Ідеальне співвідношення ціни і якості – ще одна перевага цієї черепиці.
Tegalit/Tegal. Оптимальний варіант в стилі «modern» для того, щоб підкреслити індивідуальність будови. Представники колекції відрізняються плоским пазовим профілем. З особливих експлуатаційних властивостей можна відзначити значний спротив забруднену: пил і бруд не затримуються на поверхні (досить легко усуваються без участі власника будинку вітром та дощем).
Представлені колекції пропонуються найвідомішим у всьому світі виробником з Німеччини – Braas. Ці, а також інші моделі черепиці Ви можете переглянути на нашому сайті.
Зробити свою покрівлю красивою і практичною допоможе цементно-піщане покриття у вигляді незвичайних кольорових лусочок, доступне за вартістю і відносно просте в монтажі. А запорукою довговічності такого даху стане якісна черепиця придбана у нас та встановлена, при необхідності, нашими майстрами.
, , , , , ,
Черепиця.com.ua
Яку черепицю вибрати для будинку?
Черепиця.com.ua
Керамічна, цементно-піщана і металочерепиця – порівняльний аналіз

Схожі записи

Залишіть свій коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заполните поле
Заполните поле
Будь ласка, введіть правильний email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Меню