Складна покрівля: краса вимагає знань

Готуючись до будівництва будинку і вибираючи відповідний проект, хороший господар сподівається одержати не хатинку з двосхилим дахом. Новий будинок швидше бачиться замком, палацом, широким теремом.
Та зведення архітектурного шедевра вимагає дотримання всіх стилістичних правил. Зазвичай такі будови припускають і наявність складного даху з вежами, флюгерами, ковзанами, високими крутими схилами. Щоб втілити в життя свої фантазії і не прославитись в кращому випадку місцевим диваком, найкраще звернутися до досвідчених проектувальників, архітекторів і будівельників, які зможуть врахувати всі нюанси і підготувати хороший проект будинку.
Види складних дахів
Дуже часто зведення складної покрівлі є не тільки примхою господаря, але й продиктовано практичними міркуваннями. Наприклад, високі дахи дозволяють використовувати увесь простір горища під мансарду.
Черепиця.com.uaСьогодні покрівлю роблять найрізноманітніших форм і конфігурацій. Дуже поширені зараз шатрові, купольні, пірамідальні і вальмові типи дахів. Якщо дах утворюється на перетині двох різновисоких скатів, його називають багатощипцевих. Це дуже поширений тип покрівлі, особливо для великих будинків з безліччю прибудов. Ще один тип – це шпілевидний. Це кілька трикутників-скатів, що змикаються в одній вершині – шпилі. Конічні і склепінні типи дахів – складніші у виконанні і проектуванні і, відповідно, дорожче обходяться. Тому такий вид не дуже поширений. Якщо Ви обираєте складний тип даху, то підготуйтеся до ретельнішого проведення замірів, розрахунків та складання проекту.
Особливості складання розрахунків, проектів і будівництва складних дахів
При складанні проекту фахівці обов’язково враховують навантаження на дах, пов’язане з атмосферними явищами: снігом, вітром, сильними дощами. Крім того, проектувальник повинен розрахувати навантаження, яке зможуть витримати крокви. Якщо покрівля втратить гнучкість, дах почне протікати. А причиною цього можуть виявитися помилки в розрахунках: неправильно закладена дозволена ступінь прогину крокв. За правилами, вона не може бути більше двох з половиною сантиметрів, а покрівельний матеріал бути достатньо гнучким, щоб витримувати цей діапазон. Тому підбирати покрівельний матеріал потрібно виходячи з цих характеристик. Цими властивостями зовсім не володіє, наприклад, гнучка черепиця. У мороз вона здатна повністю втратити еластичність. Це призведе до того, що руйнується цілісність покриття, утворюються щілини, здатні пропускати вітер і воду.
Набагато вище характеристики у металочерепиці. Вона здатна витримувати низькі температури, з нею можна уникнути подібних недоліків. Але і цей матеріал повністю не захистить від протікань, тому що талий сніг, дощова вода і конденсат можуть збиратися в розжолобках. Для цього треба проводити надійну гідроізоляцію відповідним матеріалом.
При проектуванні фахівці ретельно прораховують і інші параметри: кут нахилу, систему крокв, підбір гідроізоляційного матеріалу, кількість і тип додаткових елементів, які несуть не тільки естетичну, але й практичну функцію.
Черепиця.com.uaСтропильна система
При проектуванні і будівництві даху складної конфігурації дуже велике значення мають крокви. Залежно від типу поверхня можуть бути прямо або криволінійними. Розраховується максимальне зовнішнє навантаження (сніг та вітер) крокв і можливість забезпечити цілісність покрівельного покриття. Крім того, обов’язково повинна враховуватися конструкція обрешітки і її розташування. У підсумку повинен утворитися каркас, який буде покриватися гідроізоляційним матеріалом (руберойдом або спеціальною мембраною – в залежності від клімату регіону) і покрівлею: традиційною черепицею чи якимось іншим типом покрівлі.
Кут нахилу
Ще один важливий параметр, який повинні врахувати проектувальники, – це величина кута нахилу даху. За правилами, висота даху повинна дорівнювати двом третинам висоти фасаду. Кут нахилу часто становить більше 60 градусів, в результаті чого можуть виникнути складності з організацією водостоку і системою снігозатримання.
Облаштування додаткових елементів
Це монтаж снігозатримувачів, захисного парапету, пристроїв вентиляційних і водовідвідних труб. Необхідність їх встановлення повинна бути визначена ще на етапі проектування, щоб отримати додаткові функціональні пристрої, які мають важливе значення для всієї системи.
У проекті обов’язково враховується і відображається не тільки зведення даху, а й присутня докладна інструкція подальшої експлуатації і в разі необхідності реконструкції покрівлі, проведення відновлювальних робіт з дотриманням правил техніки безпеки.
Наші спеціалісти можуть допомогти Вам в розрахунку необхідної кількості натуральної черепиці та додаткових елементів для Вашого будинку, а також у нас Ви зможете вибрати саме ту модель черепиці, яка підійде саме краще для Вашого будинку і зробить його неповторним. Будучи прямими постачальниками від виробників, ми йдемо на зустріч кожному клієнту і завжди пропонуємо хорошу акційну ціну.
, , , , , , , ,
Черепиця.com.ua
Покрівля з керамічної черепиці
Черепиця.com.ua
Встановлюємо покрівлю на дах свого будинку

Схожі записи

Залишіть свій коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заполните поле
Заполните поле
Будь ласка, введіть правильний email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Меню